ŠKOLA U PRIRODI ZA IV RAZREDE

U periodu od 25. 9. 2023. do 27. 9. 2023. godine realizovana je Škola u prirodi za učenike četvrtog razreda, na Vlašiću. Učenici su, u pratnji svojih učiteljica Aide Hrković, Anke Brajković, Svjetlane Kvrgić, Maje Fazlić i asistentice Vildane Džafo, krenuli u jutarnjim satima u ponedjeljak 25. 9. 2023. godine iz Sarajeva prema Vlašiću. Nakon posjete Travnika, gdje su obišli Šarenu džamiju, Zavičajni muzej i rodnu kuću nobelovca Ive Andrića i onda odmarali na Plavoj vodi, stigli su na odredište u hotel “Pahuljica” na Vlašiću. Učenici su upoznali ljepote planine Vlašić, proizvodnju Vlašićkog sira, bavili se sportskim aktivnostima i svakodnevno obavaljali svoje nastavne aktivnosti radeći na zadacima koji su bili tematski pripremljeni. Osim navedenih aktivnosti, učenici su praktično pokazali i aktivnosti svakodnevnog rada: lična higijena, higijena prostora, ponašanje u restoranu za stolom,… U povratku su posjetili Arheološko-turistički park Ravne 2 u Visokom gdje su sa velikim interesom upoznali platforme za jogu i meditaciju, koncertnu pozornicu s prirodnim amfiteatrom i spiralni botanički vrt. Povratak u Sarajevo je bio u srijedu 27. 9. 2023. godine. Škola u prirodi je protekla bez problema. Svi planirani odgojno-obrazovni sadržaji su realizovani.