ŠKOLA PLIVANJA ZA UČENIKE IV RAZREDA

U periodu od 27. 11. 2023. godine do 1. 12. 2023. godine realizovan je Projekat škole plivanja za učenike četvrtih razreda naše škole na Olimpijskom bazenu Otoka, a u saradnji sa Ministarstvom za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo i JP “Olimpijski bazen Otoka”. Učenici su imali obezbijeđen prevoz od škole do bazena i nazad. Škola plivanja je trajala ukupno pet radnih dana, deset časova. Tokom pet radnih dana učenici su bili su podijeljeni u dva termina i to: IV-1 i IV-4 od 13:00h do 15:00h i IV-2 i IV-3 od 15:00h do 17:00h. Učenici su imali stalnu pratnju i nadzor njihovih učiteljica: Aide Hrković, Anke Brajković, Svjetlane Kvrgić i Maje Fazlić. Svim učenicima je pružena mogućnost da nauče plivati kao i da poboljšaju tehnike plivanja. Djeca su uživala u svim aktivnostima, vodenom ambijentu i saradnji sa trenerima. Najveća vrijednost je što su doživljaj i radost mogli dijeliti sa drugarima.