POSJETA – SPOMEN KOMPLEKS TUNEL D-B

U srijedu, 22. 05. 2024. godine učenici VIII razreda posjetili su Spomen kompleks “Tunel D-B” u organizaciji Općine Novi Grad. Učenici su u pratnji svojih razrednika prisustvovali historijskom času koji je obuhvatio razdoblje Agresije na Bosnu i Hercegovinu sa posebnim osvrtom na značaj izgradnje “Tunela D-B” za opkoljeno Sarajevo. Učenici su imali priliku saznati o okolnostima koje su vladale u našoj zemlji prije i nakon izgradnje ovog objekta. Čas je realizovan uspješno, jer su učenici i poslije predavanja bili zainteresovani za još informacija o tom periodu, postavljajući mnogobrojna pitanja, te svojim aktivnim učešćem doprinijeli još boljoj realizaciji posjete. Nakon historijskog časa učenici su prošli kroz dio rekonstruisanog tunela, te pogledali izložbu autentičnih fotografija, čime su upotpunili spoznaju o značaju ovog objekta. Učenici su se zahvalili domaćinima na iscrpnom izlaganju, i davanju odgovora na sva postavljenja pitanja, ističući važnost kulture sjećanja kao važne stepenice u izgradnji ljepše budućnosti.