POSJETA GRADU – TREĆI RAZREDI

Dana 16.11.2023. godine, učenici III razreda OŠ “Skender Kulenović” proveli su inspirativan dan istražujući ljepotu i kulturu Sarajeva. Šetnja kroz sarajevsku čaršiju predstavljala je priliku za upijanje autentične atmosfere grada, a posebno su se radovali trenucima hranjenja golubova ispred Sebilja, dodajući dodatnu dozu šarma njihovoj posjeti. Razgledavanje poznatih znamenitosti poput Inat kuće i Vijećnice pridonijelo je njihovom razumijevanju bogate historije Sarajeva. Posjeta Art kući Sevdaha obogatilo je njihovo iskustvo umjetničkim izrazom i tradicijom. Prošetavši Gazi Husrev-begovim bezistanom, učenici su imali priliku doživjeti duh prošlih vremena kroz impozantnu arhitekturu. Begova džamija i Katedrala Srca Isusova dodatno su ih inspirirale, simbolizirajući duhovnu raznolikost grada. Gastronomska iskustva nisu izostala, jer su učenici uživali u tradicionalnim ćevapima, istražujući ukuse lokalne kuhinje. Na kraju, slatki završetak dana, učenici su se počastili raznim slatkišima i baklavama, ostavljajući im nezaboravan okus Sarajeva u pamćenju. Ova posjeta nije samo obogatila njihovo znanje o gradu, već je stvorila i trajne uspomene na ljepotu Sarajeva.