Posjeta Centru za slijepu i slabovinu djecu i omladinu

U ponedjeljak 14.10. 2024. godine u terminu od 8:30 do 11:00 učenici I-2 sa učiteljicom Arnelom Borovac-Bekaj i asistenticom Sadinom Đogić posjetili su Centar za slijepu i slabovinu djecu i omladinu u Nedžarićima povodom obilježavanja Međunarodnog dana bijelog štapa. Učenike su srdačno dočekali nastavnici i učenici Centra. Učenicima se obratila profesorica historije Senija Okić koja je i sama pohađala i završila osnovnu i srednju školu u Centru. Razgovarali su o nastanku prve knjige za slijepe osobe, o Brajevom pismu, zašto su osjetila jako važna za slijepe osobe, te o načinu života učenika iz Centra. Profesorica i učenici Centra su upoznali naše učenike kako koristiti Brajevo pismo, te praktično pokazala kako izgledaju knjige i slikovnice iz kojih uče učenici Centra. Učenici su imali priliku da praktično primjene Brojevo pismo na Brojevoj mašini. Potom su obišli prostorije u i oko škole. Učenici su se na taj način upoznali sa primjenom bijelog štapa.