Saradnja JU OŠ "Skender Kulenović" i UG "Ruke"

Dana 22.3.2022. učenici III-2, IX-1, IX-2, IX-3 i IX-4 su bili veoma vrijedni pa su očistili i pripremili zelenu površinu u dvorištu škole kako bi 23.03. mogli posaditi tri nove sadnice. Projekat „Let’s Do It“ vodi Udruženje građana “Ruke” kojem se ovim putem zahvaljujemo, kao i Mudželet Ameru izvršnom direktoru JKP Park. Uz učenike su bili njihova učiteljica Arnela Borovac-Bekaj, nastavnici Suada Muslić, Elvir Dreca i Smajil Ćar te asistent Korjenić Samir.

Danas 23. 03. učenici III-2, IX-1, IX-2, IX-3 i IX-4 su posadili te tri nove sadnice.
Ono što je najvažnije je da su učenici bili sretni, edukativno proveli čas moje okoline, hemije, fizike, biologije i matematike te će moći funkcionalno primjeniti stečena znanja kroz život. Obzirom da u mjesecu junu završavaju sa školovanjem u našoj školi, ove sadnice ostaju kao trajni podsjetnik na naše vrijedne učenike. Sa učenicima su bili učiteljica Arnela Borovac-Bekaj, te nastavnici Nermana Jelašković – Kurteš, Elvir Dreca, Sead Dazdarević.