HISTORIJSKI ČAS NA SPOMEN OBILJEŽJU

U srijedu, 1.6.2022.godine učenici V1 i V3 razreda, u pratnji učiteljica Zinete Šabanović, Admire Salić-Čano i nastavnika Salema Alilovića, su prisustvovali historijskom času na spomen obilježju u našem naselju. Obilježena je tužna godišnjica od stradanja građana naselja Dobrinja prilikom održavanja Bajramskog turnira u malom fudbalu na improviziranom igralištu na parkingu između ulica Trg djece Dobrinje i Grada Bakua 1.6.1993.godine. Od rasprskavajućeg dejstva agresorskih granata ispaljenih iz pravca Veljina ubijeno je 15, a teže i lakše ranjeno 102, većinom mladih osoba. Poruke sa ovog skupa su bile da treba da se sjećamo, odamo počast nastradalima, da pričamo mlađim generacijama da se nikada nikome zlo ne dogodi!