MEDIJSKA I INFORMACIJSKA PISMENOST

U prostorijama naše škole u srijedu 22. 11. 2023. godine održana je edukativno interaktivna radionica sa učenicima VI-2 odjeljenja na temu „Pravila lijepog i pristojnog ponašanja i komuniciranja na internetu“ na kojoj je, u ime Instituta za društvena istraživanja Fakulteta političkih nauka UNSA, prisustvovala docentica Anida Dudić-Sijamija i studentica MA studija informacijskih nauka Merjem Kustura koje su zajedno ispratile proces i tok planiranih aktivnosti. Interaktivnu radionicu realizovala je asistentica u nastavi Lamija Žunić (MA pedagogije) uz prisustvo bibliotekarke, nastavnice razredne nastave i nastavnice engleskog jezika. Ova aktivnost realizovana je u okviru projekta „Youth 4 Inclusion, Equality & Trust“.