KANTONALNO TAKMIČENJE IZ NASTAVNOG PREDMETA BOSANSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST, HRVATSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST, SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

U četvrtak, 04. 05. 2023. godine u Prvoj osnovnoj školi na Ilidži održano je Kantonalno takmičenje iz nastavnog predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost. Na takmičenju je učestvovalo 130 učenika sedmih i osmih razreda Kantona Sarajevo. Našu školu u kategoriji učenika osmih razreda predstavlja je učenica Lara Sudžuka osvojivši 16. mjesto. U kategoriji učenika sedmih razreda našu školu predstavljao je učenik Edin Islamagić osvojivši 5. mjesto. Čestitamo vrijednim učenicima i njihovim predmetnim nastavnicima Čolić Siniši i Rašljanin Edini.