Iz radionice malih/velikih pisaca

Pisanje je velikodušno djelo. Književnošću se ne bavimo samo zbog pisanja, nego i zbog čitanja. Čitanje i pisanje uzajamno su povezani i neotuđivi. Zadovoljstvo je znati da smo u našoj školi koja nosi ime jednog od velikana bosanskohercegovačke književnosti odnjegovali mladu književnicu Iman Boškailo, učenicu VII-1 razreda, koja je upravo izdala svoju prvu knjigu „Legenda o santi leda“. Time je jedan dugi avanturistički put koji se javi u iskrenoj dječijoj želji, nastaje u mukotrpnom procesu čitanja i pisanja zaokružen u ovo hvale vrijedno djelo koje će, nadamo se, naći put do srca svojih čitatelja. Vodilja ka nastanku ovog djela bila je autoricina želja da ova knjiga bude poklon djeci svih uzrasta i da bude putokaz kako da mijenjaju svijet i postignu ono o čemu sanjaju. Želimo joj da i u budućnosti nastavi sa svojim književnoumjetničkim radom, postigne mnogo uspjeha i dosanja sve svoje snove.