FEDERALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

Dana 11.05.2024.godine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu je održano Federalno takmičenja iz matematike za osnovnu školu. Našu školu su predstavljali učenici Harun Demir i Edin Višnjić(šesti razred) i učenici Iman Boškailo, Amina Agović i Hamza Drkić(sedmi razred). Sjajne rezultate su postigli učenici sedmog razreda. Iman Boškailo je osvojila 1.mjesto, Amina Agović 5. mjesto i Hamza Drkić 7.mjesto dok su učenici šestog razreda postigli zapažen rezultat i dostojno predstavljali našu školu. Naša Iman Boškailo se plasirala na Državno takmičenje (mala olimpijada) i kao najmlađi takmičar i jedini iz sedmog razreda će predstavljati našu školu. Čestitke našim malim genijalcima i nastavnicima Seadu Dazdareviću i Almi Ćupriji koji su pripremali učenike.