Dječija nedjelja

U srijedu, 16. 10. 2024. godine paljenjem plamena prijateljstva obilježena je Dječija nedjelja uz učešće 845 djece iz deset osnovnih škola s područja Novog Grada. Učenici V-1 i V-3 sa svojim učiteljicama Aidom Hrković i Svjetlanom Kvrgić prisustvovale su ovoj manifestaciji. Učenica Sara Arnautović, V-1 je kao predstavnik naše škole zapalila plamen prijateljstva. U okviru manifestacije održane su igre “Između dvije vatre” i takmičenje u Atletici. U igri “Između dvije vatre”, učenici V-1 razreda osvojili su 2. mjesto, a učenici V-3 su osvojili 3. mjesto. U atletici, Hamza Saltaga (V-3), osvojio je 1. mjesto i Hana Mekić (V-3) osvojila je 3. mjesto. Manifestaciju je organizovalo Federalno ministarstvo rada i socijalne politike, u saradnji s Ministarskom koordinacijom u oblasti socijalne politike FBiH i Plazma Sportskim igrama mladih. Ova manifestacija ima za cilj podizanje svijesti o dječjim pravima, koja su sadržana u Konvenciji o pravima djeteta, te promovisanje važnosti njihove zaštite i poštivanja kod donošenja odluka koje utječu na djecu.