Pokloni za učenice, učesnice na manifestaciji PL Novi Grad

Predsjednik Patriotske lige Novi Grad, gospodin Esad Čeljo, i podpredsjednik Patriotske lige Novi Grad, gospodin Reuf Gegić su u četvrtak, 12. 09. 2024. godine posjetili našu školu i iskazali riječi iskrene zahvalnosti, te prigodnim poklonima nagradili naše vrijedne učenice: Eminu Brajan, Emanu Karahasanović i Unu Bačvić koje su učestvovale u programu povodom sjećanja na osnivanje i nastanak Patriotske lige Novi Grad, recitujući stihove poema “Srebrenički šehidi” i “Krvava na Drini ćuprija”, autora Ćazima Mučića-Ćaske. Poželjeli su nam sretnu i uspješnu novu školsku godinu i izrazili želju za nastavkom saradnje. Svjesni smo da našu budućnost možemo popraviti samo njegovanjem kulture sjećanja na vlastitu prošlost. Kulturom sjećanja kao orijentirom i znakom na putu želimo osigurati ljepšu budućnost svima nama.