05. juni – Dan zaštite životne sredine

• Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se svake godine 5. juna na godišnjicu održavanja Konferencije Ujedinjenih naroda u Stockholmu (1972.) posvećene okolišu, na kojoj je usvojen Program zaštite okoliša Ujedinjenih naroda (UNEP).

• Čovjek je jedino živo biće koje negativno utiče na životnu sredinu, a ona nam obezbjeđuje vazduh koji udišemo, vodu koju pijemo, hranu koju jedemo i zemlju na kojoj živimo.

• Učenici VIII – ih razreda sa nastavnicom Suadom Muslić obilježili su važan datum koji ima za cilj širenje svijesti i odgovornosti prema planeti na kojoj živimo. Na časovima biologije kroz redovan nastavni proces učenici su realizovali vježbu “Od otpada do gotovog proizvoda” .Ovom aktivnošću učenici su napravili korisne i funkcionalne predmete koji će krasiti police naše učionice, smanjili su otpad u prirodi te naučili da promjene trebamo praviti već danas i biti uzor ostalim ukućanima, komšijama I prijateljima.