ŠKOLA RODITELJSTVA

Nakon realizacije dvije radionice Škole roditeljstva u mjesecu decembru, nastavili smo sa održavanjem započetog ciklusa u aprilu i maju. Dana 13.05.2024. godine uspješno je završen istoimeni projekat, a na obostrano zadovoljtvo roditelja i realizatora. Roditelji su imali priliku jačati roditeljske kompetencije kroz pet radionica kojima su obuhvaćene različite teme od izuzetnog značaja za njihovo osnaživanje. Govorili smo o načinima rješavanja eventualnih poteškoća kada je u pitanju dijete i podsjetili da je za odrastanje potrebna ljubav, povjerenje i uvažavanje. Osvijestili smo da se ne treba sakrivati predobro – jer kad tad ćemo morati pronaći samog sebe, ali i da uzor djeluje jače od riječi. Na kraju smo zaključili da bi se uspješno nosili sa izazovima roditeljstva potrebno je jačati roditelje, jer kada su jaki roditelji jako će biti i dijete. Čestitamo roditeljima koji su uzeli učešče na radionicama!