Dan ružičastih majica u školi „Skender Kulenović“

Ponosni smo što je naša škola 28.02.2024. godine, od ranih jutarnjih sati, bila centralno mjesto za obilježavanje Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja. Televizija BHT je na jutarnjem programu prenosila dio atmosfere koju su zabilježili u dva odjeljenja četvrtih razreda. Učenici navedenih razreda su na velikom odmoru svojim drugarima iz susjednih odjeljenja poklonili „Izazove prijateljstva“ u vidu motivirajućih poruka koje imaju za cilj jačanje empatije, ljubavi i prijateljstva. Nakon toga, bili smo domaćini učenicima iz škola: „Osman Nuri Hadžić“ i „Ćamil Sijarić“ u ogranizaciji Porodičnog savjetovališta. Pored predstavnika Porodičnog savjetovališta, manifestaciji obilježavanja Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja prisustvovao je i premijer Kantona Sarajevo, gospodin Nihad Uk. Na ovom zajedničkom skupu, učenici sve tri škole su poslali poruke podrške i nenasilja. Obilježavanje Dana ružičastih majica nastavljeno je i u poslijepodnevnim satima realizacijom neobično kreativnog uglednog časa iz predmeta Likovna kultura sa svim učenicima trećih razreda. Učenici su likovnim izražajem i plesom također poručili: „Trend je biti friend“, „Neka nam srce kuca u ritmu prijateljstva“, „Ne rugaj se, jer boli me!“… i svojom izložbom dodatno ukrasili hol škole.