Stručno usavršavanje

23.01.2024. godine nastavnici, učitelji, stručni saradnici i asistenti u nastavi prisustvovali su stručnom usavršavanju u našoj školi. Na temu “Stručna podrška učenicima oštećenog sluha” govorila je dr. Maja Srzić, defektolog-surdoaudiolog iz JU Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju KS. Iz svog bogatog iskustva u radu sa gluhim i nagluhim učenicima pružila nam je bolji uvid i razumijevanje učenika oštećenog sluha, istakla njihove snage kao i specifičnosti značajne u podučavanju, a u cilju pozitivnog psihosocijalnog razvoja koji se odvija u školi, kao drugom najvažnijem okruženju poslije porodice. Na temu “Partnerstvo porodice i škole” govorila je Nataša Kahrimanović, porodični psihoterapeut iz KJU “Porodično savjetovalište”. Diskutovali smo izuzetnom značaju saradnje, komunikacije između roditelja i škole, te istakli snagu zajedništva u ispunjavanju jedinstvenih odgojno-obrazovnih ciljeva koji doprinose dobrobiti svakog djeteta.