EVROPSKI DAN MUZIKE U ŠKOLAMA

Na dan 15. marta 2023. godine obilježava se Evropski dan muzike u školama u organizaciji Evropske udruge za glazbu EAS. Ministarstvo odgoja i obrazovanja KS je tim povodom uputilo poziv školama da uzmu učešće u obilježavanju ovog dana. Naša škola, JU OŠ „Skender Kulenović“, se rado odazvala tom pozivu. Učenici su pripremili pjesmu „Music in me“, naslikali radove na temu „Music in us“. Škola se prijavila i poslala video zapis do 15.02. 2023. godine. Danas, 15. marta u 11.00 sati pristupili smo virtuelnom događaju obilježavanja Evropskog dana muzike u školama, putem Zoom platforme. Virtuelni događaj je obuhvatao premijeru izložbe ilustrovanih radova na temu „Muzika u meni“ i premijeru internacionalne izvedbe pjesme „Music in me“ belgijskog kompozitora Berta Appermonta, pisanu posebno za ovu priliku. U obilježavanju su učestvovali školski hor i orkestar sa nastavnicom muzičke/glazbene kulture Katarinom Puketa i učenici „Muzičke igraonice“ sa učiteljicom Enisom Terović. Sretan Evropski dan muzike u školama.