OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

U ponedjeljak, 06.03.2023. godine održano je Općinsko takmičenje iz matematike za učenike VI, VII, VIII i IX razreda. U kategoriji VI razreda učenica naše škole Iman Boškailo je osvojila 1. mjesto, Amina Agović 3. mjesto i time su ostvarile direktan plasman na kantonalno takmičenje, dok je Hamza Drkić ostvario plasman na kantonalno takmičenje na osnovu broja osvojenih bodova. U kategoriji IX razreda učenica Uma Senta je osvojila 1. mjesto, a Ajla Ćuprija 3. mjesto i također su se direktno plasirale na kantonalno takmičenje. Učenice VII razreda Ajla Čustović i Aiša Skenderi su ostvarile plasman na kantonalno takmičenje na osnovu broja osvojenih bodova. Njihovi voditelji dodatne nastave su Sead Dazdarević, Alma Ćuprija i Mirnes Pruščanin. Čestitamo našim izvrsnim matematičarima i njihovim nastavnicima i želimo uspjeh i na sljedećem nivou takmičenja.