Evropski dan muzike u školama

Na dan 15. marta 2022. godine prvi put se obilježava Evropski dan muzike u školama u organizaciji Evropske udruge za glazbu EAS. Ministarstvo odgoja i obrazovanja KS je tim povodom uputilo poziv školama da obilježe ovaj dan.
Naša škola JU OŠ „Skender Kulenović“ se rado odazvala tom pozivu i 15. marta u 11.00 sati pristupila virtuelnom događaju obilježavanja Evropskog dana muzike u školama, putem Zoom platforme.
Virtuelni događaj je obuhvatao premijeru izložbe ilustrovanih radova na temu „Snaga muzike“ i premijeru internacionalne izvedbe pjesme „Together“ belgijskog kompozitora Berta Appermonta, pisanu posebno za ovu priliku. U obilježavanju su učestvovali učenici IV 3 razreda sa učiteljicom Enisom Terović i nastavnicom muzičke/glazbene kulture Katarinom Puketa.